Kieliszki do szampana czyli jak celebrować uroczystości

 

Na karnawał i świętowanie szczególnych chwil każda okazja jest idealna. I doskonale wiemy o tym, ze bez szampana żadna poważna uroczystość czy podniosła chwila nie zaistnieje. I chociaż prawdziwy szampan to ten z Francji, a dokładnie z Szampanii, my możemy równie dobrze wznieść toast winem musującym, zabutelkowanym winem przed ostatnią fermentacją, co sprawia że trunek jest naturalnie gazowany.

 

Aby szampan doskonale smakował, należy podawać go po pierwsze w wiaderkach z wodą i lodem, w optymalnej temperaturze 6 do 8 stopni Celsjusza.

Do serwowania szampana używamy wysokich, smukłych kieliszków, tak, aby kieliszek zatrzymywał jak najdłużej aromat i bąbelki trunku.

Serwowanie szampana nie jest procesem łatwym, według etykiety należy butelkę trzymać od odłu, kciuk umieszczamy w dołku butelki, pozostałe palce kładziemy wzdłuż butelki.

Nigdy nie napełniamy kieliszków do końca, przyjmuje się że do 2/3 wysokości kieliszka.

Nalewając szampana na koniec wykonujemy lekki obrót butelką, aby żadna kropelka nie spadła poza kieliszek.

Umiejętnością jest również otwierania szampana, wtajemniczeni wiedzą jak to zrobić, aby nie było huku, a jedynie lekkie odgłos wyskakującego korka.

W niektórych przypadkach, podtrzymując tradycję, odcina się szyjkę szampana szablą, rozbija butelkę o burtę statku czy w euforii zwycięstwa polewa tłum wzburzonym trunkiem.

W każdym domu powinny znaleźć się kieliszki do szampana, bo podawanie ich w innych to jak profanacja i towarzyski strzał w kolano.

 

Dlatego proponujemy Wam kilka rodzajów kieliszków do szampana, sami oceńcie które z nich są najbardziej w Waszym guście.

Zapraszamy do prezentacji.

A zaczynamy oczywiście od naszej sztandarowej marki La Rochere, szkła francuskiego o ponad 100- letniej tradycji. La Rochere jest jak narkotyk, kto choć raz napił się z tych wyjątkowych kieliszków, zakocha się w nich na zabój, a w domu przestanie wystarczać miejsca do kolekcjonowania tych wyrafinowanych i niepowtarzalnych wyrobów.

 

Kieliszki do szampana La Rochere z kolekcji Pszczoła, Abeille, wysokość 17 cm, pojemność 150 ml. Smukłe i urzekające w swej prostocie. Pakowane po 6 sztuk.

 

Kieliszki do szampana Pszczoła La Rochere

 Kieliszki do szampana Fleur de Lys La Rochere, wysokość 17 cm, pojemność 160 ml, motyw lilijki.

 

Kieliszek do szampana Fleur de Lys La Rochere

 Kieliszek do szampana z kolekcji Perigord, wysokość 16,7 cm, pojemność 160 ml. Klasyczny minimalistyczny wzór.

Kieliszek do szampana Perigord La Rochere

 Piękne kieliszki do szampana proponuje nam firma Leonardo. Pierwsza propozycja to kolekcja Volterra, smukłe kielichy w kształcie tulipanów, na pięknej żłobionej nóżce.

Kieliszek do szampana Leonardo Volterra

I kolejna propozycja dla nieco odważniejszych, z delikatnym kwiatowym kolorowym wzorem.

Wykonane ze szkła z zatopionymi dekoracjami nawiązującymi do techniki "millefiori" - szklane rureczki zostają połączone, przycięte i zatopione w szkle tworząc ozdoby w kształcie kwiatów,  wykonane ręcznie!

 

Kieliszki do szampana Leonardo

 I ostatnia z dzisiejszych propozycji, kieliszki do szampana Leonardo z tłoczonym wzorem, kolekcja Fiorita.

 Kieliszki do szampana Leonardo Fiorita

Są to wysokie kieliszki do szampana, wykonane z grubego szkła z tłoczonym wzorem roślinnym, wyposażone w solidną nóżkę,należy myć je ręcznie. Wymiary: 19 x 6 cm (wys. x śr.) Pojemność: 200 ml

 

Życzymy Wam jak najwięcej dni do świętowania z kieliszkiem szampana w ręku!