Czas na herbatę- dzbanki, zestawy do parzenia herbaty, akcesoria.

 

Według jednej z legend początki herbaty sięgają 2737 roku p.n.e., w którym mityczny cesarz Shennong  przypadkowo zaparzył pierwszy napar z liści herbaty. Prawda jest trudna do ustalenia; wiadomo, że herbatę od dawna znali Chińczycy, jednak pierwsze zapiski na jej temat pochodzą dopiero z X wieku p.n.e

Do Polski herbata dotarła dopiero w 1664 roku z Francji, ale dzisiaj jest jednym z najczęściej pitych napojów.

Miłośników tego naparu nie należy przekonywać do walorów smakowych. Na rynku dostępne są herbaty czarne, białe, czerwone, zielone, białe, żółte i wiele innych. Panuje moda na niektóre gatunki herbaty, ale najważniejsze jest, aby wiedzieć w jakiej temperaturze należy parzyć poszczególne jej gatunki, a także jak ją serwujemy.

Właściwa prezentacja i podanie herbaty to jak celebrowanie najwykwintniejszego posiłku, a czas spędzony z filiżanką dobrze zaparzonego naparu należy do najprzyjemniejszych chwil w ciągu dnia.

W naszej ofercie znajdziecie bogatą ofertę dzbanków szklanych, porcelanowych, z podgrzewaczami, w zestawach z filiżankami, a także wiele akcesoriów do parzenia herbaty.

 

Pierwszą propozycją jest jest dzbanek do zaparzania herbaty firmy Leonardo. Szklany dzbanek z metalowym wkładem, pozwala zaparzyć herbatę liściastą, która nie przedostaje się do napoju a ergonomiczny uchwyt i szeroki dziubek sprawiają, iż dzbanek staje się wygodny i pomocny na co dzień i na przyjęciach. Wykonany ze szkła bezkrzemowego.

 

 

Dzbanek do herbaty Leonardo

 

Kolejny dzbanek, jaki polecamy Waszej uwadze jest zestaw firmy WMF do parzenia herbaty. W zestawie znajduje się dzbanek, sito i podgrzewacz. Idealny dzbanek do zaparzania ziół i herbaty liściastej. Przezroczyste ścianki pozwalają kontrolować proces parzenia, dzbanek długo utrzymuje ciepło. Wykonany z żaroodpornego szkła, co ważne nadaje się do zmywarki. Kolekcja: SmarTea

 

Dzbanek do herbaty WMF

 

Dla miłośników porcelany mamy kolekcję Creative Tops, o znanych i bardzo lubianych tradycyjnych wzorach. Poniżej dzbanek z kolekcji Indigo, do którego można dokupić kubki, podkładki, tekstylia.

Dzbanek do herbaty Indigo Creative TopsA jeżeli akurat zdarzyło się tak, ze nie macie z kim wypić ulubionej herbaty polecamy zestaw do herbaty Tea4one, składający się z dzbanuszka, filiżanki i spodeczka. W pięknie zapakowanym pudełku PPD, jest także doskonałym pomysłem na prezent.

 

Zestaw do herbaty Tea4one PPD

Pełna oferta dzbanków do herbaty, filiżanek i kubków do herbaty a także akcesoriów do parzenia herbaty dostępna w naszym sklepie. Zapraszamy serdecznie!